SUBOTA – 02.07.

16.00 – 19.00 sati – turnir u nogometu – na nogometnom igralištu u Čazmi (Škola nogometa Čazma)

PETAK- 08.07.

19.00 – „Kućni pARTy“ – javna čitanja na otvorenoj sceni u Gradskoj knjižnici Slavka Kolara Čazma

 

“ZAPOVIJED POD LIPOM” – Gornji Miklouš

SUBOTA – 9.7.

19.00 – etno kuća u Gornjem Mikloušu – večer izvorne pučke pjesme “Izašla je sjajna zvijezda”, uz sudjelovanje ženskih pjevačkih skupina iz Zagrebačke, Međimurske, Sisačko-moslavačke i Karlovačke županije

NEDJELJA – 10.07.

17.00 – sv. misa u crkvi u Gornjem Mikloušu

  • ZAPOVIJED POD LIPOM u izvedbi članova KUD-a „Sloga“ Miklouš
  • svečani mimohod sudionika Manifestacije prema Donjem Mikloušu i nastavak programa uz gostovanje kulturno-umjetničkih društava iz Ličko senjske, Sisačko-moslavačke i Koprivničko-križevačke županije s predstavljanjem proizvoda iz tih županija
  • izložba i prodaja suvenira, ručnih radova i predmeta koje izlažu udruge (nastavak programa u aranžmanu ugostitelja)
  • mogućnost posjete tradicijskoj moslavačkoj kući Gradskoga muzeja Čazma u Mikloušu Gornjem 45 i etno kući Tonković u Donjem Mikloušu

 

 PETAK – 15.07.

16.00 – kvalifikacijski turnir – Otvoreno prvenstvo Čazme u odbojci na pijesku (Muški odbojkaški klub Čazma)

19.00 – “U potrazi za životom” – zajednička multimedijalna izložba akademskih umjetnika Franje Matešina i Matka Antolčića – Atelje M. Antolčića, Trg Čazmanskog kaptola 3

20.00 – ČAZMANIJADA, u organizaciji Ugostiteljskog obrta “BRZI”, na gradskom trgu

– natjecanje konobarica

– natjecanje u ispijanju piva

Voditelj: Kocka

– LEFTOVERS, VINIL BAND – koncerti

 

SUBOTA – 16.07.

10.00 – 17.00 sati – Županijsko prvenstvo u daljinskom jahanju (Konjički klub Husar Čazma)

16.00 sati – glavni turnir – Otvoreno prvenstvo Čazme u odbojci na pijesku (Muški odbojkaški klub Čazma)

ČAZMANIJADA, u organizaciji Ugostiteljskog obrta “BRZI”:

17.00 – Ul. braće Radića – pokazna vatrogasna vježba

(Vatrogasna zajednica grada Čazme)

Od 18.00 – gradski trg

  • najveća torta, najveći burek
  • vol s ražnja
  • vinski kviz
  • „Političke igrice“

Voditelj: Kocka

  • STARE STAZE – koncert

 

NEDJELJA – 17.07.

10.00 – Otvoreno županijsko prvenstvo u odbojci na pijesku (Ženski odbojkaški klub Čazma)

18.00 – ČAZMANIJADA, u organizaciji Ugostiteljskog obrta “BRZI”, na gradskom trgu

  • obiteljska druženja

Voditelj: Kocka

  • HOBI, DANGUBE – koncerti

 

PETAK – 22.07. 

9.30 – odavanje počasti i polaganje vijenca poginulim braniteljima s

područja Grada Čazme (kod spomen obilježja u središtu Čazme)

           10.00 –Svečana sjednica Grada Čazme (u kino dvorani Centra za  

                       kulturu Čazma)    

Od 20.00 sati na sportskim terenima – JELENA ROZGA    

 

SUBOTA – 23.07.  

16.00 – 19.00 sati – demonstracija girevoy sporta, na Gradskoj tržnici

Od 20.00 sati na sportskim terenima – VIGOR, BEGINI

 

 

NEDJELJA – 24.07.

11.00 sati – vanjska proslava blagdana Sv. Marije Magdalene s misnim slavljem

 „Sportaši svome gradu“

7.00 – 13.00 sati – Kup grada Čazme (Športsko-ribolovno društvo „Štuka“ Čazma)

8.00 – 19.00 – Planinarska kotlijada za Dane Grada, kod ribarske kuće – kulturno-edukativna manifestacija, kuhanje u kotlićima i besplatna podjela hrane (Planinarsko društvo „Garjevica“ Čazma)

9.00 – Gradsko vatrogasno natjecanje, na sportskim terenima (Vatrogasna zajednica Grada Čazme)

9.00 – 9. Memorijal Mužinić Drage Sajka – strelište u Derezi (Streljačko društvo „Budućnost“ Čazma)

9.00 – Pozivni turnir u stolnom tenisu „Čazma 2016“, u sportskoj dvorani u Čazmi (Stolno-teniski klub Čazma)

10.00 – 19. Kup grada Čazme – strelište u Derezi (Streljačko društvo „Čazmatrans“ Čazma)

19.00 – susret umirovljenika Grada Čazme, natjecanja u šahu, beli i pikadu, u prostoru Matice umirovljenika (Matica umirovljenika Čazma)

 Od 20.00 sati na sportski terenima – VINIL BAND

  

NEDJELJA – 31.07.

3. Dječji dan u Bojani – Galerija Matešin

 

IZLOŽBE u zgradi Centra za kulturu, Trg Čazmanskog kaptola 13

*izložba u Galeriji Anton Cetin: “Čazma do 1250. godine: od posjeda do pomoćnog sjedišta Zagrebačke biskupije”

*stalni postav Galerije Aleksandar Marks (likovni radovi, ilustracije, knjige, slikovnice, nagrade, filmski kadrovi),

 

*Organizatori zadržavaju pravo na izmjenu programa*