Kao što je i obećano uoči rušenja zgrade u čazmanskom gradskom središtu, u kojoj je bilo smješteno nekoliko udruga, Grad Čazma uredio je novi prostor u kojemu će svaka od njih moći naći svoje mjesto. „Riječ je o zgradi koja se također nalazi u užem gradskom središtu, koju smo kupili upravo s namjerom da osiguramo prostor našim udrugama. Naime, godinama se borimo s nedostatkom prostora i u suradnji s njima nastojimo iznaći rješenje. Kupnjom i uređenjem ove zgrade, omogućit ćemo boravak u primjerenom, novouređenom i opremljenom prostoru našim udrugama“, rekao je gradonačelnik. Kupnja i uređenje zgrade na kojoj je zamijenjena stolarija, uvedeno centralno grijanje i izvršeno kompletno unutarnje uređenje i opremanje Grad Čazmu stajalo je ukupno nešto manje od milijun kuna. U zgradi je već sada smješteno Gradsko društvo Crvenog križa Čazma i Pomoć u kući starijim osobama. Uređuje se još jedna zgrada u neposrednoj blizini, u kojoj će također biti smještene udruge s našeg područja. Ondje je obnovljeno krovište, promijenjena stolarija i postavlja se vanjska ovojnica (fasada), a ukupna vrijednost radova je oko milijun kuna. Za taj posao, od Ministarstva regionalnog razvoja Gradu Čazmi dodijeljeno je 250.000 kuna, a ostatak se podmiruje iz Proračuna Grada Čazme. Grad Čazma prijavio je i izgradnju lifta u spomenutoj zgradi Ministarstvu branitelja, budući da će njezini korisnici, među ostalim, biti i osobe s invaliditetom, u vrijednosti od 100.000 kuna. Obnova unutrašnjosti zgrade i opremanje planira se za sljedeću godinu. „Ono najvrijednije što jedan grad ima su ljudi. Njihove potrebe, želje i htijenja okosnica su onoga što nas pokreće. Stoga sa zadovoljstvom financiramo projekte za naše udruge jer je tu riječ o volonterima koji ulažu svoje vrijeme i, nerijetko, osobna financijska sredstva, a, u konačnici, i same sebe, u vrijednosti od kojih koristi ima cijela zajednica, bilo putem promocije našega grada ili nekako drukčije. Na ovaj način im na tome zahvaljujemo“, rekao je gradonačelnik, Dinko Pirak.